Výměna variabilního geometrického naklápění lopatek

Jednoduchá fotoinstruktáž s popiskem:

Výměně variabilního naklápění lopatek provádíme v případě popsaném v popisu k tomuto dílu. Nejprve zkontrolujeme zda nedošlo k poškození zboží při přepravě. Je li vše v pořádku, přistoupíme k demontáži turbodmychadla. Po odmontování podtlakové regulace, uvolníme uchycení středu turbodmychadla od výfukové části turbodmychadla.

Po oddělení kompletního středu turbodmychadla s kompresorovou částí (tato není nutná při opravě tohoto druhu demontovat), máme volný přístup na variabilní naklápění lopatek.

Povolením upevňovacích šroubů ( ve většině případech tři imbusové), můžeme vyjmout tento díl z těla výfukové části. Před vyjmutím je dobré označení polohy výřezu určeného pro ovládání variabilního naklápění ( výřez v kroužku pro ovládání lopatek do kterého zapadá páčka od podtlakové regulace).

Po očištění dosedacích ploch, namontujeme nový díl variabilního naklápění lopatek. Po dotažení šroubů provedeme nastavení, zkontrolujeme správné usazení a funkčnost ovládacího kroužku.

Můžeme přistoupit k sesazení turbodmychadla. Je potřeba postupovat tak aby správně zapadlo ovládání z podtlakové regulace do ovládacího kroužku variabilního naklápění lopatek. Po sesazení jednoduchou kontrolou ověříme správnou funkčnost. Zatlačením na táhlo podtlakové regulace.