Omezení dodání přes společnost Česká pošta.

Po dobu podpory festivalu Prague Pride touto společností, pozastavujeme odesílání zásilek ,,Balík na poštu,, ,,Balík do ruky,, přes Českou poštu.

Děkujeme za pochopení.

Opravná sada

Dmychadlo se otáčí velmi rychle – 10 000 až 300 000 ot./min. v závislosti na velikosti, váze rotujících částí, nárůstu tlaku a konstrukci turbodmychadla. Tak vysoké otáčky by představovaly problém pro klasická kuličková ložiska, která by mohla explodovat. Proto se používají fluidní ložiska, ve kterých jsou pohybující se části odděleny a zároveň chlazeny tenkou vrstvou oleje. Olej se většinou bere z mazací soustavy motoru a musí být po průchodu turbodmychadlem chlazen olejovým chladičem.

Jedná se o kompletní ložiskové uložení hřídele turbodmychadla včetně těsnících kroužků potřebných k této opravě. Tato sada se používá v případě zvětšené vůle osy turbodmychadla, pokud tato vůle nepřekročila mez, kdy se lopatky turbodmychadla dostaly do kontaktu s obalem kompresorové nebo dmychadlové části. Projevuje se únikem oleje do sání a nebo do výfuku. Po opravě touto metodou je nutné vyvážení středu na zařízení tohoto druhu, viz. obrázek.